DONALD OKONČAVA SUKOB? Tramp bi naterao Ukrajinu da se odrekne Krima i Donbasa
07. 04. 2024. u 18:45
BIVŠI predsednik Sjedinjenih Država Donald Tramp rekao je privatno da bi mogao da okonča rat u Ukrajini tako što bi primorao Kijev da prihvati da su Krim i Donbas delovi Ruske Federacije, prenosi Vašington post, pozivajući se na izvore.
Povezane vesti
Putin predložio mir 9. maja, Zelenski se pita i čudi - poslao odgovor: "Zašto tad, zašto ne sad? Mora odmah da prekine vatru ako to želi"
RUSKI predsednik Vladimir Putin predložio je prekid vatre u Ukrajini za vreme proslave Dana pobede 9. maja tokom desetominutnog telefonskog razgovora sa američkim liderom Donaldom Trampom. Danas je stigao i odgovor Kijeva, javlja Ukrajinska pravda.
30. 04. 2026. u 12:35 >> 12:37
USLOV KIJEVU - DONBAS: I pored sukoba na Bliskom istoku, Tramp nastavlja sa pritiscima na Zelenskog
AMERIKANCI postavljaju uslov da Ukrajini daju garancije bezbednosti ako rukovodstvo u Kijevu povuče svoju vojsku iz Donbasa i preda ga pod kontrolu Rusima.
27. 03. 2026. u 07:00
VOLODIMIRE, "DO SVIDANIЯ"! Potres - "Vašington post" pod šifrom "ekskluzivno": SAD rakete lete za završni udarac na Teheran,Kijev zaboravljen
VAŠINGTON post je pod oznakom "ekskluzivno" objavio da Pentagon razmatra preusmeravanje oružja namenjenog Ukrajini na Bliski istok.
26. 03. 2026. u 16:42
DOK SE NE POTPIŠE SPORAZUM, ZELENSKI NIJE POZVAN: Tramp ne da bezbednosne garancije unapred - neće primiti kolegu u Belu kuću
DRŽAVNI sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio rekao je evropskim saveznicima da Vašington želi da se najpre postigne mirovni sporazum, pre nego što pristane na bilo kakve bezbednosne garancije za Ukrajinu, naveli su evropski diplomata i osoba upoznata sa razgovorima.
13. 02. 2026. u 11:28
Najnovije iz rubrike
Spominje se Vova, evo ko je Hirurg: Detalji najvećeg korupcijskog skandala u Ukrajini - "Ništa bez njegovog blagoslova!"
AKO je suditi po prošlonedeljnim otkrićima medija, najveći korupcijski skandal u istoriji Ukrajine, 100 miliona dolara teška shema u kojoj su upleteni neki ljudi bliski predsedniku te zemlje Volodimiru Zelenskom, prevazilazi okvire energetskog sektora i navodno uključuje i bankarski i sektor odbrane, a možda i građevinski. Sa sumnjivim aktivnostima se povezuje izvesni "Vova", što je skraćeni oblik imena Volodimir, objavio je Kijev Independent.
08. 05. 2026. u 11:35
"NEĆE BITI MILOSTI ZA NJIH" Lavrov: Zapadni nacisti pokušavaju da unište sveti ruski praznik
NEĆE biti milosti za zapadne naciste koji pokušavaju da sabotiraju Dan pobede posredstvom Ukrajine, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
08. 05. 2026. u 11:15
27 ZAPOSLENIH BILO U "IGRI": Posada Diznijevog kruzera uhapšena zbog povezanosti sa materijalom seksualnog zlostavljanja dece
ZAPOSLENI na jednom od “Dizni kruz lajn“ kruzera nedavno su bili među desetinama osoba uhapšenih u velikoj akciji američke carinske i granične službe zbog povezanosti sa materijalom seksualnog zlostavljanja dece.
08. 05. 2026. u 11:13
"ČEKA DA DOBIJE KLJUČNE INFORMACIJE" Fico sutra Putinu donosi poruku Zelenskog
SLOVAČKI premijer Robert Fico uručiće Kremlju poruku ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog tokom posete Moskvi 9. maja.
08. 05. 2026. u 10:54
"VIŠE NAM NISTE SUSEDI, VEĆ NEPRIJATELJI" Iran žestoko zapretio komšijama
ALI Laridžani, član iranskog parlamentarnog odbora za nacionalnu bezbednost, izjavio je danas da Iran više ne smatra Ujedinjene Arapske Emirate susedom, već neprijateljskom bazom.
08. 05. 2026. u 10:26
Komentari (0)