NOVI PROBLEM ZA KATALONIJU: Ustavni sud suspendovao inicijativu o nezavisnosti
ŠPANSKI Ustavni sud suspendovao je danas na pet meseci zakonodavnu inicijativu parlamenta regiona Katalonije o pokretanju procesa za nezavisnost, a čiji je prvi korak referendum.

Foto: Profimedia
Inicijativa je automatski suspendovana nakon što je Ustavni sud prihvatio da razmotri žalbu vlade Pedra Sančeza na tu inicijativu, prenosi El Pais.
Sančez je u decembru poručio predsedniku regiona Katalonije Pereu Aragonesu da referendum o samoopredeljenju Katalonije ''ne dolazi u obzir'', čak i nakon što je Sančezova Socijalistička radnička partija formirala koaliciju sa katalonskim separatističkim partijama u parlamentu.
Prema mišljenu Sančeza, takav referendum bi kršio Ustav iz 1978. godine.
Rezultati ankete sprovedene prošle godine za katalonsku regionalnu vladu pokazali su da bi 51 odsto Katalonaca odbacilo na referendumu nezavisnost regiona od ostatka Španije, dok bi 42 odsto to podržalo, navodi El Pais.
BONUS VIDEO: HAPŠENjE U MOSKVI - Sumnja se da je priveden jedan od terorista
Preporučujemo

"PALI" ZBOG PRANjA NOVCA: Policija uhapsila dve osobe, pretreseno nekoliko kuća
05. 04. 2024. u 19:54

OD NjE STARIJI 20 GODINA: Ova poznata dama je supruga Mikija Manojlovića (FOTO)
01. 04. 2024. u 09:36

TAJNE "BOLjEG ŽIVOTA": Brena odbila ulogu, a za Lauša je pisan OVAJ lik
01. 04. 2024. u 09:00

AMBASADA SRBIJE HITNO REAGOVALA: Skandalozna izjava potpredsednika Vlade Severne Makedonije
AMBASADA Srbije u Skoplju izrazila je danas duboku zabrinutost povodom izjave potpredsednika Vlade Severne Makedonije zaduženog za dobro upravljanje Arbena Fetaija povodom 26. godišnjice agresije NATO-a na SR Jugoslaviju, koja "ne doprinosi izgradnji uzajamnog poštovanja između dve zemlje.
25. 03. 2025. u 19:11

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

Nevin ležao u zatvoru 46 godina, sada dobija MASNU ODŠTETU - ali štetu ništa neće moći da umanji
ODŠTETA iznosi oko 83 dolara po danu za svaki dan koji je Ivao Hakamada proveo u zatvoru.
25. 03. 2025. u 10:23
Komentari (0)