PAKAO U NEGEVU: Pogođene vazduhoplovne baze Ramon i Nevatim sa kojih je usledio napad na Damask (VIDEO)

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

14. 04. 2024. u 16:30

IRANSKE balističke rakete uspele su da probiju višeslojnu izraelsku protivraketnu odbranu i padnu na teritoriju Izraela.

ПАКАО У НЕГЕВУ: Погођене ваздухопловне базе Рамон и Неватим са којих је уследио напад на Дамаск (ВИДЕО)

Foto Tanjug/AP

Na meti prvog talasa napada balističkim raketama bio je jug Izraela, pustinja Negev i tamošnja vazduhoplovna baza Ramon.

Prema prvim informacijama baza je pogođena sa četiri balističke rakete.

Društvenim mrežama kruže različiti snimci čiju autentičnost je nemoguće potvrditi.

Na meti se takođe našla i baza Nevatim iz koje poleću borbeni avioni na zadatake nad Gazom i nad Sirijom.

Prema odsadašnjim procenama na Izrael je lasnirano između 70 i 150 raketa, a neke su od tog broja uspešno presretnute, neke su pale na putu na teritoriji Iraka i Jordana.

Izrael je već najavio žestok odgovor Iranu na ovaj raketni napad u narednim satima.

(TV Front)

BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Litvanija uradila