REAGOVAO I MAKRON: Poznat stav Francuske o sukobu koji besni Bliskim istokom
FRANCUSKA će učiniti sve što može da izbegne eskalaciju sukoba Izraela i Irana na Bliskom istoku, rekao je danas francuski predsednik Emanuel Makron.

Profimedia
On je od Izraela zatražio da iskaže uzdržanost u bilo kakvom odgovoru na nedavne iranske raketne i napade dronovima.
- Svi smo zabrinuti zbog moguće eskalacije. Učinićemo sve što možemo da izbegnemo eskalaciju situacije - naglasio je Makron, prenosi Rojters.
Iran je u subotu, 13. aprila, lansirao više stotina dronova i projektila kao odgovor na, kako se sumnja, izraelski udar na kompleks Ambasade u Siriji kada je poginulo sedam oficira Iranske revolucionarne garde.
Većina dronova i raketa oborena je pre nego što je stigla do izraelske teritorije.
(Srna)
BONUS VIDEO
Preporučujemo

MOLDAVIJA DONELA ODLUKU VEZANU ZA SRBIJU: Ograničili uvoz ove namirnice iz naše zemlje
VLADA Moldavije donela je odluku o privremenom ograničenju uvoza šećera iz Srbije, uz obrazloženje da na taj način želi da zaštiti domaću proizvodnju i stabilizuje tržište.
10. 10. 2025. u 13:22

RUSI OTKRILI ČIME SU SINOĆ GAĐALI UKRAJINU: "Odgovor na terorističke udare po civilnim objektima"
RUSKE oružane snage tokom noći izvele su masovni napad na energetske objekte koji napajaju vojno-industrijski kompleks Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
10. 10. 2025. u 14:48

Kim Džong Un na paradi prikazao novog NUKLEARNOG MONSTRUMA: Tvrdi - najmoćnija raketa do sada (FOTO/VIDEO)
SEVERNA Koreja pokazala je svoju "najmoćniju" interkontinentalnu balističku raketu na vojnoj paradi kojoj su prisustvovali visoki zvaničnici iz Rusije i Kine, izvestili su danas državni mediji u Pjongjangu.
11. 10. 2025. u 09:42
Komentari (0)