BELA KUĆA IZNELA JASAN STAV: Bajden ne želi dalje sukobe, Netanjahu to zna
PORTPAROL Saveta za nacionalnu bezbednost Bele kuće Džon Kirbi istakao je da je američki predsednik Džozef Bajden jasno – i javno i privatno – u razgovoru sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom istakao da ne želi da vidi regionalni sukob.
Foto Tanjug/AP
- On (Bajden) sigurno ne traži rat sa Iranom i uveren sam da je Netanjahu svestan toga - rekao je Kirbi.
(CNN)
BONUS VIDEO: HAPŠENjE U MOSKVI - Sumnja se da je priveden jedan od terorista
Preporučujemo
VELIKA ŠTETA OD OLUJE U KNINU: Sela i dalje bez struje, nastava odložena
10. 01. 2026. u 21:40
VELIKA NAJAVA ROBERTA FICA: Slovačka sledeće nedelje potpisuje važan sporazum sa SAD
10. 01. 2026. u 21:15
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (0)