ZELENSKI POTPISAO ZAKON O MOBILIZACIJI: Ukrajinci u rovove idu na tri godine
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski potpisao je danas zakon o unapređenju određenih pitanja vezanih za mobilizaciju, vojnu registraciju i služenje vojnog roka, navedneo je na sajtu Vrhovne Rade.
Foto: Tanjug/AP
Na sajtu Vrhovne rade trenutno stoji da je predsednik potpisao zakon, a da ga je pre njega potpisao predsednik parlamenta, prenela je Ukrajinska pravda.
Potpisani predlog zakona biće objavljen u službenom listu.
Zakon stupa na snagu mesec dana nakon objavljivanja.
Odbor za nacionalnu bezbednost i odbranu Vrhovne Rade uklonio je odredbe o demobilizaciji i rotaciji vojnog osoblja iz vladinog zakona o mobilizaciji dok se pripremao za drugo čitanje zakona.
Vrhovna Rada je 11. aprila u potpunosti usvojila predlog zakona o pitanjima mobilizacije, vojne registracije i služenja vojnog roka.
Usvajanje zakonskog akta podržala su 283 poslanika.
Najznačajnija promena statuta u odnosu na prvobitnu verziju je uklanjanje određenih uslova za demobilizaciju vojnih trupa.
Parlament je naložio Kabinetu ministara da donese poseban statut kojim se reguliše demobilizacija i rotacija vojnog osoblja.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
ZELENSKI NAJAVLjUJE NOVE AKCIJE: Ukrajina ima plan za novu kontraofanzivu (VIDEO)
09. 04. 2024. u 22:31
PRE MASAKRA U ŠKOLI UBIO MAJKU, BRATA I SESTRU: Novi detalji jezivog zločina u Kanadi
ZAMENIK komesara Kraljevske kanadske konjice (RCMP) za Britansku Kolumbiju Dvejn Mekdonald izjavio je da je do pucnjave u srednjoj školi u Tambler Ridžu, u kojoj je prema poslednjim podacima, poginulo 10 osoba, došlo u utorak oko 13.20 po lokalnom vremenu i da je policija po dolasku zatekla osumnjičenog mrtvog u školi.
12. 02. 2026. u 07:29
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)