PODLEGAO POVREDAMA: Umro muškarac koji se zapalio ispred suda u kom se sudi Trampu
MUŠKARAC koji se zapalio ispred krivičnog suda na Menhetnu, gde se održava suđenje bivšem predsedniku SAD Donaldu Trampu, podlegao je povredama, javljaju američki mediji.

Foto: Tanjug/AP
Reč je o mlađem muškarcu Maksvelu Azarelu, koji se polio zapaljivom tečnošću u parku Kolekt Pond, preko puta zgrade suda.
Nakon što se Azarelo zapalio, 20-ak osoba je, vrišteći, pobeglo iz parka, navodi Njujork tajms.

Foto: Tanjug/AP
Azarelo, iz Sent Ogustina, stigao je u Njujork sa Floride pre nekoliko dana, a njegova porodica nije bila svesna da je otputovao, rekla je policija.
Trenutak pre nego što se polio benzinom i zapalio, Azarelo je bacio gomilu brošura u vazduh, koje su sadržale linkove do Substack newsletter-a, navodno autorskog dela samozapaljenog nazvanog "Ponzi Pejpers".
Na vrhu sajta nalazi se članak sa naslovom "Zapalio sam se ispred suda u kom sude Trampu", praćen konfuznim manifestom punim teorija zavere o svemu, od kriptovaluta i holivudskih glumaca do kovida i bivšeg predsednika SAD Bila Klintona.
Trampu se na Menhtetnu sudi za navodno falsifikovanje poslovne dokumentacije u slučaju tajnih novčanih isplata porno glumici Stormi Denijels i preti mu kazna zatvora do 10 godina.
Bivši predsednik SAD se izjasnio da nije kriv po 34 tačke optužnice.
Suđenje bi trebalo da traje šest do osam nedelja.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO: POZICIJE MOĆI SE MENjAJU: Svet nema lidera
Preporučujemo

DRŽAVA ODREDILA OGROMAN POREZ ZA KUĆU ŽELjKA MITROVIĆA: Evo koliko mora da plaća
DRŽAVA je odredila ogroman porez za kuću Željka Mitrovića.
01. 04. 2025. u 14:12

PROCURIO POVERLjIVI DOKUMENT IZ PENTAGONA: Evropa nek se brani sama u slučaju ruskog napada, druga država je glavna pretnja
SUPROSTAVLjANjE ruskoj agresiji, nekada jedna od ključnih tačaka Nacionalne odbrambene strategije iz 2022. godine tokom administracije Džozefa Bajdena, tri godine kasnije više nije među najvažnijim prioritetima Sjedinjenih Američkih Država.
01. 04. 2025. u 12:17

JEDAN RAKIJA, A DRUGI... Nećete verovati KAKO se zovu psi novog ambasadora SAD u Srbiji Marka Brnovića
MARK Brnović je uvek ponosno isticao svoje poreklo, uostalom ćerke mu se zovu - Milena i Sofija.
31. 03. 2025. u 19:31
Komentari (0)