RUSIJA I KINA POTPISALE VAŽAN MEMORANDUM: Tiče se pomorskih aktivnosti između dve zemlje
GLAVNI komandant Ratne mornarice Rusije admiral Aleksandar Moisejev i komandant Ratne mornarice Kineske narodnooslobodilačke armije admiral Hu Džongming potpisali su Memorandum o saradnji u oblasti traganja i spasavanja na moru, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane Rusije.

Foto: Shutterstock/Ilustracija/Vikipedija
Strane su istakle značaj daljeg razvoja saradnje između flota Rusije i Kine „u interesu bezbednosti i stabilnosti u Svetskom okeanu“, dodaje Ministarstvo odbrane.
Od 12. do 14. marta u Omanskom zalivu održane su zajedničke pomorske vežbe „Pomorski bezbednosni pojas“, u kojima su učestvovale jedinice Rusije, Kine i Irana. Kako je objasnilo rusko Ministarstvo odbrane, cilj vežbi bio je jačanje bezbednosti u regionu, razmena iskustava i proširenje saradnje između zemalja.
Kineski predsednik Si Đinping naredio je 20. aprila raspuštanje snaga strateške podrške u kineskoj vojsci i stvaranje nove jedinice – snaga informacione podrške.
Nova divizija će pružiti „ključnu podršku u koordinaciji stvaranja i korišćenja sajber informacionog sistema“. Blumberg ove promene naziva najvećom reorganizacijom kineske vojske od 2015. godine.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: POPLAVE U RUSIJI - Snimci dronom pokazuju poplavama pogođena predgrađa na jugu Rusije
Preporučujemo

"KAO DA BI MOGLI DA ME UPLAŠE TIME": Patrijarh Kiril o zabrani ulaska u EU
21. 04. 2024. u 15:55

ASAD OČEKUJE PONOVNO UJEDINjENjE BRATSKIH NARODA: Rusija će pobediti u Ukrajini
21. 04. 2024. u 15:23

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)