"ONI PREDSTAVLJAJU IMPERIJU ZLA" Hercog: Evropa treba da se probudi i suoči sa pretnjom koju predstavlja Iran
IZRAELSKI predsednik Isak Hercog upozorio je danas da bi Evropa mogla da plati visoku cenu u budućnosti, ukoliko se, kako je naveo, ne "probudi" i suoči sa pretnjom koju predstavlja Iran.

Foto Tanjug/AP
Hercog je nazvao Iran "imperijom zla" i ocenio da evropski lideri ne shvataju opasnost koju Teheren predstavlja za Bliski istok i šire.
Hercog je rekao u intervjuu za Politiko da iranska vlada obezbeđuje hiljade bespilotnih letelica koje koristi Rusija u ratu protiv Ukrajine, dok Teheran istovremeno razvija svoj program nuklearnog oružja.
Hercog je odbacio pozive lidera demokratske većine u američkom Senatu Čaka Šumera da Izrael održi nove izbore kao rešenje za politička previranja koja potresaju zemlju od napada Hamasa na jug Izraela 7. oktobra.
- Preporučio bih američkim političkim liderima da se ne mešaju u izraelsku politiku, već da prepuste izraelskim građanima i političarima da sami donesu odluku - rekao je Hercog.
Hercog je istakao da smatra da je američki predsednik Džozef Bajden veliki prijatelj Izraela.
BONUS VIDEO: POPLAVE U RUSIJI: - Snimci dronom pokazuju poplavama pogođena predgrađa na jugu Rusije
Preporučujemo

AMERIKANCI TRAŽILI OD IRANA: Dopustite "simbolični udar" kako bi Izrael sačuvao obraz
17. 04. 2024. u 13:10

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

NEOBJAŠNjEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - "poštuju" stari kalendar (FOTO/VIDEO)
PRAVOSLAVNI vernici 28. avgusta slave Veliku gospojinu, a zanimljiv fenomen, koji nauka još nije objasnila, vezuje se za ovaj praznik na grčkom ostrvu Kefalonija. Doduše - ne za 28. avgust, već za 15. kada se Velika gospojina slavila po starom kalendaru. U to vreme, svake godine, u jednu crkvu dolazi veliki broj zmija, što je navelo maštovite lokalce da iskonstruišu brojne legende.
28. 08. 2025. u 11:02
Komentari (0)