"POLJSKA ĆE POSTATI RUSKA META": Moskva reagovala na spremnost Varšave za raspoređivanje nuklearnog oružja
NUKLEARNA postrojenja NATO-a, ako budu trajno raspoređena u Poljskoj, biće vojna meta za Rusiju, rekao je za TASS zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Foto: Printskrin Youtube/Ministry of Foreign Affairs of Russia
On je upozorio da zajedničke nuklearne misije zemalja NATO-a u blizini ruske granice predstavljaju pretnju ruskoj bezbednosti.
- O stalnom razmeštanju govore usijane glave u Varšavi, rekao je Rjabkov.
- Zato svi oni političari koji razgovaraju o takvoj opciji u Poljskoj i van nje treba da shvate: bilo kakvi koraci u tom pravcu neće doprineti bezbednosti Poljske i relevantni objekti će neizbežno biti meta. I oni će biti u prvom planu u našoj vojsci.
Prema rečima visokog ruskog diplomate, razgovori oko raspoređivanja nuklearnih objekata NATO-a u Poljskoj su „priča koja se odvija“. On je naglasio da Moskva pomno prati kako „razni organi izvršne vlasti Poljske „razmišljaju o ovoj temi u svom domaćem diskursu“.
U intervjuu za list Fakt u nedelju, Duda je rekao da je Poljska spremna da rasporedi nuklearne bojeve glave u okviru NATO-ovog programa Nuklear šering.
Prema rečima poljskog predsednika, on je više puta razgovarao o ovom pitanju sa američkim partnerima.
BONUS VIDEO: PROFILISANjE "Sve je počelo kao hobi a sada obilazim 100. zemlju", Jovana Kvržić od istoka do zapada
Preporučujemo
"NATO VEŽBE USMERENE PROTIV RUSIJE" Američki general: Sprovodimo obuke protiv Rusa
25. 04. 2024. u 09:39
UHAPŠEN POZNATI RUSKI BIZNISMEN: U slučaj umešan i bivši zamenik ruskog ministra odbrane
25. 04. 2024. u 09:34
RUSIJA JE PROTIV: Moskva neće dopustiti degeneraciju nacije, evo zbog čega
25. 04. 2024. u 09:00
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)