"POSTOJI RIZIK DA EVROPA UMRE" Makron: Bitka daleko od dobijene
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da "postoji rizik da Evropa umre" prilikom obraćanja na Univerzitetu Sorbona u Parizu.

Foto: Profimedia
Makron je napomenuo da je bitka za izgradnju jake Evrope daleko od dobijene i da postoji rizik da zaostane za globalnim rivalima u predstojećoj deceniji, prenosi Rojters.
Evropa se, kako je ocenio Makron, nalazi na prelomnoj tački i mora da učini više da bi se takmičila sa ubrzanim naoružavanjem njenih globalnih rivala.
Makron je napomenuo da model ekonomskog rasta EU mora da se promeni jer trenutni nije održiv, kao i da EU zaostaje u globalnom kontekstu u kojem se principi slobodne trgovine dovode u pitanje.
On je dodao da je Bregzit bio "eksplozija čiji negativni efekti znače da danas niko ne sme da se usudi da predloži izlazak iz Evrope".
BONUS VIDEO: RUSKA ARTILjERIJSKA GRUPA: Posada Grada uništila jedno od uporišta AFU
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (3)