"POTPUNI PROMAŠAJ ZAPADA": Sijarto o sukobu u Ukrajini - Mađarska je jedna od zemalja koje pate od posledica svega toga
SUKOB u Ukrajini je potpuni promašaj Zapada, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto na sastanku sa ministrom rada i socijalne zaštite stanovništva Azerbejdžana Sahilom Babajevim, prenosi azerbejdžanska novinska agencija APA.

FOTO: AP/Tanjug
- Kao rezultat sankcija EU, inflacija i cene energenata su porasle. Mađarska je jedna od zemalja koje pate od posledica svega toga. Povećani su energetski dugovi zemlje, a inflacija je prošle godine porasla sa 2 odsto na 27 odsto. Naša vlada je radila na tome. Inflacija je sada na kontrolisanom nivou – četiri odsto i planiramo da je zadržimo na tom nivou - kazao je Sijarto na desetom sastanku zajedničke komisije za ekonomsku saradnju vlada Azerbejdžana i Mađarske.
Šef mađarske diplomatije je ranije rekao da Mađarska neće odobriti izdvajanje dve milijarde evra iz Evropskog fonda za mir državama članicama EU za isporuku oružja Ukrajini, sve dok Kijev ne da garancije da mađarska preduzeća neće ponovo biti uvrštena na listu "međunarodnih sponzora rata".
Prema njegovim rečima, osim 500 miliona evra, koje Mađarska blokira skoro godinu dana, Evropska unija želi da isplati zemljama članicama još 1,5 milijardi evra iz Evropskog mirovnog fonda za oružje Kijevu.
- Stav Mađarske je nepromenjen. Sve dok ne dobijemo garancije da Ukrajina neće zaustaviti 'lov na veštice' na mađarska preduzeća, nećemo pristati na takav predlog - kazao je Sijarto.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO
Preporučujemo

SIJARTO I JI: Važno ojačati glasove koji podržavaju raniji mir u Ukrajini
24. 04. 2024. u 18:59

BOLNO PRIZNANjE ŠEFA DIPLOMATIJE NATO ČLANICE: Rusiju nije moguće pobediti u ovom sukobu
26. 03. 2024. u 17:36

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)