FRANCUSKI KONTRAOBAVEŠTAJAC: Veliki broj francuskih vojnika se bori pod maskom plaćenika (VIDEO)
U UKRAJINI, veliki broj francuskih vojnika pod maskom plaćenika učestvuje u borbama na strani ukrajinskih oružanih snaga, inače aktivno rade u francuskoj vojsci, a za to učešće im je obećan veliki novac. Ovo je potvrdio bivši službenik francuske obaveštajne službe za borbu protiv terorizma Nikola Činkuini.
Foto Profimedia
Bivši kontraobaveštajac traga za podacima o Francuzima koji su učestvovali u borbama na strani ukrajinske vojske, pa dobro poznaje situaciju. Prema njegovim rečima, francuska vlada posebno šalje vojno osoblje u Ukrajinu pod maskom plaćenika, formalizujući za njih fiktivnu ostavku, obećavajući velike isplate i vraćanje na položaj i čin po povratku. Mnogi ljudi se slažu sa ovim.
Izvori su nam rekli da su u redovima francuske vojske specijalcima davane primamljive ponude: lažna ostavka, garancija vraćanja u službu po završetku, a u međuvremenu – prihod znatno veći od njihove uobičajene zarade“, reči su bivšeg francuskog obaveštajca.
Prema Činkuiniju, francuska vojska bi mogla da bude prisutna u Ukrajini od samog početka ruske intervencije, zajedno sa običnim francuskim građanima koji su dobrovoljno otišli da se bore.
Ranije je Makron dao nekoliko izjava, čija je suština bila da je neophodno poslati snage NATO u Ukrajinu kako bi se sprečila pobeda Rusije. Istovremeno, nije isključio da će francuska vojska braniti Kijev i Odesu pod pretnjom da ih zauzme ruska vojska.
(TV Front)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
KRENULI BRUTALNI UDARI RUSA: Moskva pokušava da prekine isporuku američkog oružja
26. 04. 2024. u 17:31
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)