NOVI RASKOL NA ZAPADU: Ruski ekspert komentarisao reči Borelja

Novosti online

29. 04. 2024. u 21:05

RASTUĆA podrška Palestini u Evropi i SAD stvara linije raskola koje bi mogle dovesti do podela na Zapadu.

НОВИ РАСКОЛ НА ЗАПАДУ: Руски експерт коментарисао речи Бореља

Foto: Printscreen/ec.europa.eu

O tome je za REN TV pričao politikolog Vladimir Šapovalov, komentarišući izjavu ministra spoljnih poslova EU Žozepa Borelja da bi brojne evropske zemlje mogle uskoro da priznaju državu Palestinu.

Propalestinska osećajanja, primetio je ekspert, jačaju u Evropi i sve više utiču na donošenje odluka evropskih vlada. Glavni razlog za ovakav trend je povećanje broja migranata iz muslimanskih zemalja.

Šapovalov je rezimirao da se i bez palestinsko-izraelskog sukoba Zapad cepa iz mnogo različitih razloga. Istovremeno, odugovlačenje sukoba koristi Palestini, jer njena podrška od svetske zajednice raste, dok pomoć Izraelu slabi.

BONUS VIDEO: IDF gađao više lokacija u južnom Libanu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

DONČIĆ BAŠ VOLI ZVEZDU... Luka kupuje evropski klub, a cilj je samo jedan - da učestvuje u NBA Evropa!