VAŽNA ODLUKA U MOSKVI: Putin predložio novog premijera Rusije
RUSKI predsednik Vladimir Putin podneo je danas Državnoj dumi predlog o kandidaturi Mihaila Mišustina za premijera Rusije.
Foto: Tanjug/AP photo
- Predsednik Vladimir Vladimirovič Putin podneo je Državnoj dumi predlog o kandidaturi Mišustina Mihaila Vladimiroviča za mesto premijera, napisao je predsednik Državne dume Vjačeslav Volodin na svom Telegram kanalu.
Volodin je najavio da će Duma danas raspravljati o kandidaturi Mišustina.
Prema njegovim rečima, tokom rasprave o kandidaturi važno je da se dobiju odgovori na pitanja o tome kako će se rešavati zadaci koje je postavio predsednik Vladimir Putin kada je reč o demografskoj politici, podršci porodicama sa decom, jačanju tehnološkog suvereniteta i povećanju odbrambene sposobnosti zemlje.
Mišustin je bio šef Federalne poreske službe od 2010. do 2020. godine, kada je 16. januara postao premijer Rusije.
Prema ruskim zakonima, premijera imenuje predsednik nakon što njegovu kandidaturu odobri Državna duma.
Novi premijer najkasnije nedelju od imenovanja podnosi predsedniku
predlog o strukturi federalnih organa izvršne vlasti, a u roku od 14 dana
predsednik vlade podnosi Državnoj dumi na odobrenje kandidature potpredsednika vlade i ministara, osim šefova bezbednosnog bloka i Ministarstva spoljnih poslova, za koje važi posebna procedura.
Ministre odbrane, unutrašnjih poslova, pravde, ministra za vanredne situacije i spoljne poslove, kao i šefa Fereralne službe bezbednosti imenuje predsednik Rusije nakon konsultacija sa Savetom Federacije, gornjim domom parlamenta.
Putin je u utorak, na ceremoniji inauguracije u Velikom kremaljskom dvorcu, položio zakletvu i zvanično postao predsednik Rusije u petom mandatu.
BONUS VIDEO: PREDSEDNIK NA CEREMONIJI DANA EVROPE: Srdačan pozdrav Vučića sa Žiofreom
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Rusi raspalili iz "iskandera" i uništili "patriot"
10. 05. 2024. u 06:53 >> 18:09
PRETNjA ILI PREDOSTROŽNOST? Poljska gradi rovove i bunkere na granici sa Rusijom
09. 05. 2024. u 21:59
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)