PESKOV O ISTEKU MANDATA ZELENSKOG: Otkrio kako će se to odraziti na tok specijalne vojne operacije
SITUACIJA sa legitimitetom ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog, kojem danas ističe mandat, ne utiče na tok specijalne vojne operacije – ona se nastavlja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: Ukrainian Presidential Press Office via AP
Na pitanje novinara kako će isticanje mandata Zelenskog uticati na tok specijalne vojne operacije Rusije u Ukrajini, Peskov je predložio da još jednom pogledaju odgovor predsednika Putina na tu temu.
Ruski lider Vladimir Putin izjavio je na konferenciji za štampu na kraju posete Kini da na pitanje legitimiteta Zelenskog pre svega mora da odgovori politički i pravni sistem Ukrajine.
Izbori u Ukrajini trebalo je da budu održani 31. marta ove godine, ali su odloženi zbog ratnog stanja i mobilizacije. Zelenski je izjavio da nije vreme za izbore i dodao da na to pitanje treba staviti tačku.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: SLOVAČKI PREMIJER PREDVIĐA SOPSTVENI ATENTAT: Ova frustracija će dovesti do ubistva
Preporučujemo
ŠOK U UKRAJINI: Zelenski bi mogao da bude optužen, sve će biti poznato posle 20. maja
19. 05. 2024. u 08:47
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)