"ZAPAMTITE, OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB" Medvedev: Amerika objavila Rusiji rat bez pravila
SJEDINjENE Američke Države i njihovi saveznici vode rat bez pravila protiv Ruske Federacije, tako da i sa ruske strane ne bi trebalo da postoje pravila prema neprijatelju, smatra zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
FOTO: AP/Tanjug
Komentarišući nove američke sankcije na svom Telegram kanalu, Medvedev se zapitao da li je potrebno na njih odgovarati.
- Izgleda da nije, njihov broj se već meri u desetinama hiljada, mi smo naučili da živimo i da se razvijamo sa njima. Sa druge strane – treba. Jer oni – SAD i njihovi saveznici – objavili su nam rat bez pravila! - primetio je političar.
Medvedev je predložio da se odgovori istom merom.
- Ne treba poštovati nikakva pravila prema neprijatelju! Neka svako odgovara za štetu koju nanose Rusiji, i to što je više moguće! Svako treba da nosi svoj krst - naglasio je on.
- Zapamtite: Oko za oko, zub za zub! - zaključio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije!
Prethodno, Ministarstvo finansija SAD objavilo je da je proširilo sankcije protiv Moskve, uvrstivši na sankcioni spisak više od 30 osoba i 200 organizacija iz Rusije, ali i Kine.
Na listi osmog paketa sankcija našli su se i lider Gagauzije Evgenija Gucul, Ruski naučni centar robotehnike i kibernetike, sedam brodova za prevoz tečnog gasa, "Uralvagonzavod", strukture Rosatoma, "Gazprom invest", kao i kompanije povezane sa IT sektorom i vazduhoplovstvom, Pokret dece i mladih "Prvi", i drugi.
Sankcije se odnose i na rusku finansijsku infrastrukturu, uključujući Moskovsku berzu, Nacionalni klirinški centar, osiguravajuće društvo SOGAZ i dr.
Sankcije SAD obuhvatile su i niz građana Kine, Belorusije i Južnoafričke republike.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSKA DALEKOMETNA AVIJACIJA: Let iznad voda Baltičkog, Barencovog i Norveškog mora
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)