ČEŠKI PREDSEDNIK GENERAL PAVEL: Rusija će zadržati nove regione, nemoguć je brz uspeh Kijeva
RUSIJA će zadržati kontrolu nad novim regionima, izjavio je predsednik Češke i general u penziji Petr Pavel u intervjuu za „Tajm“.

Foto: Profimedia
Prema njegovim rečima, Ukrajina neće moći da pretvori sukob u „brzi uspeh“, a njeni saveznici „dugi niz godina“ će osuđivati pripajanje novih regiona Rusiji.
On je dodao da je nemoguće pronaći izlaz iz sukoba u Ukrajini isključivo putem vojne podrške Kijevu, naglašavajući potrebu za političkim i diplomatskim pregovorima.
„Više puta sam naglašavao da se u rešavanju rata u Ukrajini ne može kretati samo u jednom pravcu, na primer, samo uz pomoć vojne podrške, bez političkih i diplomatskih pregovora. Niko to ne spori“, rekao je Pavel i dodao da veruje da se napori na mirovnim pregovorima ne kreću „toliko brzo koliko bismo želeli“.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - NUKLEARNE VEŽBE: Ruske snage vežbaju elektronsko lansiranje raketa tokom nestrateških vežbi
Preporučujemo

RAT U UKRAJINI: Krvave borbe ne jenjavaju kod Volčanska i Časovog Jara; Ruske trupe napreduju kod Severska (MAPA/FOTO/VIDEO)
25. 06. 2024. u 07:25 >> 01:16

AMBASADA SRBIJE HITNO REAGOVALA: Skandalozna izjava potpredsednika Vlade Severne Makedonije
AMBASADA Srbije u Skoplju izrazila je danas duboku zabrinutost povodom izjave potpredsednika Vlade Severne Makedonije zaduženog za dobro upravljanje Arbena Fetaija povodom 26. godišnjice agresije NATO-a na SR Jugoslaviju, koja "ne doprinosi izgradnji uzajamnog poštovanja između dve zemlje.
25. 03. 2025. u 19:11

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

Nevin ležao u zatvoru 46 godina, sada dobija MASNU ODŠTETU - ali štetu ništa neće moći da umanji
ODŠTETA iznosi oko 83 dolara po danu za svaki dan koji je Ivao Hakamada proveo u zatvoru.
25. 03. 2025. u 10:23
Komentari (1)