ŠOK VESTI IZ AMERIKE: Trampov lični advokat ostao bez licence, evo šta to znači
ADVOKAT i bivši gradonačelnik Njujorka Rudolf Rudi Đulijani danas je ostao bez advokatske licence, nakon što je državni Apelacioni sud utvrdio da je Đulijani lagao kada je tvrdio da su pokradeni predsednički izbori 2020. godine, na kojima je njegov klijent, republikanac i bivši predsednik SAD Donald Tramp izgubio.

Foto: Tanjug/AP
Sud je utvrdio da je Đulijani kao Trampov lični advokat, "neosnovano napao i potkopavao integritet američkog izbornog procesa", čime je, kako je navedeno, "aktivno doprineo nacionalnim sukobima koji su pratili predsedničke izbore 2020. godine", prenosi Rojters.
Dodaje se da je Đulijani bio jedan od vodećih zagovornika lažnih tvrdnji da je Trampov poraz od predsedničkog kandidata Demokratske stranke Džozefa Bajdena 2020. godine bio rezultat raširene prevare birača.
BONUS VIDEO: HUTI OBJAVILI SNIMAK - Novi bespilotni čamac koji cilja brod Transvorld Navigato
Preporučujemo

AMERIKANCI PRIZNALI: Ukrajini stiže velika vojna pomoć, ali to nije sve
02. 07. 2024. u 17:16

TRAGEDIJA: U padu aviona poginula cela porodica, stradala i deca od 12 i 10 godina
02. 07. 2024. u 15:18

ŠTA EVROPA TREBA DA URADI AKO TRAMP POBEDI? Orban - Mađarska ne može da odluči
02. 07. 2024. u 08:58

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"TAJ ČOVEK JE SRAMOTA, NE POŠTUJE KRALjA!" Tramp tokom susreta s Čarlsom prekršio protokol, ljudi ljuti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija borave u Vindzoru, a njihov susret sa kraljem Čarlsom III već je izazvao burne reakcije zbog kršenja strogog kraljevskog protokola, piše Unilad.
17. 09. 2025. u 16:41
Komentari (0)