KULEBA I KAMERON: Razgovarali o pripremama za samit NATO-a i snabdevanju oružjem
MINISTRI spoljnih poslova Ukrajine i Velike Britanije Dmitro Kuleba i Dejvid Kameron razgovarali su danas o pripremama za samit NATO-a i nabavci naoružanja za ukrajinske Oružane snage.
Foto Tanjug/AP
-Razgovarali smo o daljoj primeni Formule mira, pripremama za julski samit NATO-a u Vašingtonu i snabdevanju Ukrajine oružjem. Obojica verujemo da je ukrajinsko-britansko partnerstvo u usponu i da će samo jačati, naveo je Kuleba na Iksu.
On je zahvalio britanskom kolegi "na podršci, zajedničkim naporima i dostignućima".
Kameron je ranije izjavio da Ukrajina ima pravo da koristi oružje koje je Velika Britanija obezbedila za gađanje ciljeva na teritoriji Rusije.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKA ARTILjERIJA NA DELU: Jedinica gađala položaje ukrajinske vojske na frontu u Hersonu
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
GDE JE DANAS ČEDINA BIVŠA ŽENA? Jelena uživa u Americi - sa novim dečkom
JELENA i Čeda su se razveli nakon 25 godina braka u kom su dobili četvoro dece.
16. 01. 2026. u 09:52
Komentari (0)