NOVI BRITANSKI PREMIJER RAZGOVARAO SA FON DER LAJEN: Jedna tema od krucijalnog značaja po Evropu
NOVI britanski premijer Kir Starmer razgovarao je telefonom sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen o saradnji Londona i Brisela, klimatskim promenama, kao i o podršci Ukrajini.

Foto: Tanjug/AP
Fon der Lajen je istakla izazove sa kojima se Evropa suočava i potrebu za većom bezbednosnom i ekonomskom saradnjom s obzirom na geopolitički kontekst nakon ruske invazije na Ukrajinu, navodi se na veb-stranici EK.
Ona je izrazila uverenje da će EU i Britanija nastaviti da dele zajedničku rešenost da pružaju podršku Ukrajini koliko god bude potrebno.
Kako je preneo Ukrinform, Starmer je prethodno tokom razgovora s predsednikom SAD Džoom Bajdenom naglasio da podrška Britanije Kijevu ostaje nepromenjena.
BONUS VIDEO: IZRAEL RAZMENjUJE VATRU SA HEZBOLAHOM - Naser meta vazdušnog napada
Preporučujemo

NOVI ŠEF BRITANSKE DIPLOMATIJE LAMI: Želi balansiran pristup bliskoistočnom ratu
06. 07. 2024. u 22:13

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)