ZELENSKI: Ukrajina će zatražiti sastanak Saveta bezbednosti UN zbog ruskih napada
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski izjavio je danas da će Ukrajina zatražiti sastanak Saveta bezbednosti UN povodom današnjih napada ruske vojske na Ukrajinu u kojima je ubijeno najmanje 29 ljudi, a dečja bolnica oštećena.

Foto: Tanjug/AP
Zelenski je istakao da će Ukrajina uspostaviti ''novu legiju'' na poljskoj teritoriji i pozvao sve Ukrajince koji žive van zemlje da joj se pridruže.
Poljski premijer Donald Tusk je rekao da niko ne može da govori o miru u Ukrajini bez učešća Kijeva, dodajući da Ukrajina može da računa na podršku Poljske u svojoj nameri da postane članica NATO-a.
Zelenski i Tusk potpisali su bilateralni sporazum o bezbednosnim garancijama, što je 21. dokument zaključen u oblasti bezbednosti između Ukrajine i njenih partnera.
Prethodno je Ukrajina već potpisala slične sporazume sa SAD, Francuskom, Nemačkom, Kanadom, Japanom, Evropskom unijom kao institucijom i drugim državama.
BONUS VIDEO: IZRAEL RAZMENjUJE VATRU SA HEZBOLAHOM: Naser meta vazdušnog napada
Preporučujemo

"RUSI SU NAŠI PRIJATELjI" Pobednik izbora u Francuskoj u šetnji "Besmrtni puk" u Moskvi
08. 07. 2024. u 14:16

IMENOVAN NOVI KOMANDANT BALTIČKE FLOTE: Promene u ruskoj ratnoj mornarici
08. 07. 2024. u 14:09

NATO PONOVO PODIGAO AVIONE: Tenzije na nebu iznad Poljske, Rusija im mrsi konce?
08. 07. 2024. u 13:49

RUSI SE OGLASILI POSLE MASOVNOG RAKETNOG NAPADA NA UKRAJINU: Prestanite da histerišete
08. 07. 2024. u 13:15 >> 13:15

VELIKI PREOKRET U NAJBRUTALNIJEM RATU: Uz pomoć Putina pao glavni grad, Rusija dobija vojnu bazu od neprocenjivog značaja?
DOGODIO se preokret u najbrutalnijem ratu i to zahvaljujući Vladimiru Putinu, predsedniku Rusije. Naime, sudanske oružane snage zauzele su Kartum izbacivši iz delova sudanskog glavnog grada pobunjenike iz Snaga za brzu podršku. Reč je o važnoj prekretnici u sukobu koji tu afričku zemlju pustoši već dve godine.
31. 03. 2025. u 08:39

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)