EU OBUSTAVILA EVROPSKE INTEGRACIJE: Bajden sprema smenu vlasti
PROCES integracije Gruzije u Evropsku uniju je obustavljen, izjavio je ambasador EU Pavel Gerčinski.

Foto AP
- Namere aktuelne gruzijske vlade su nejasne liderima Evropske unije. Zakon o transparentnosti stranog uticaja je očigledno korak unazad. Pored toga, antizapadna i antievropska retorika uopšte nije u skladu sa deklarisanim ciljem priduživanja Evropskoj uniji. Nažalost, trenutno je suspendovan prijem Gruzije u Evropsku uniju - rekao je on.
Istovremeno, predstavnik EU je događaje nazvao tužnim.
Kako je saopštila ruska Spoljnoobaveštajna služba (SVR), SAD su rešene da promene vlast u Gruziji posle parlamentarnih izbora 26. oktobra.
Kako su istakli, administracija Džozefa Bajdena je pokrenula veliku informativnu kampanju kako bi diskreditovala vladajuću partiju Gruzijski san, a propagandna kampanja će se zasnivati na optužbama da je Rusija, navodno, kriva za sve nevolje Gruzije.
Ključnu ulogu u tom pogledu trebalo bi da odigra gruzijska predsednica Salome Zurabišvili, koja će dati intervju američkim medijima, gde će okriviti vladu za „degradaciju“ pregovora o pristupanju Tbilisija EU i upozoriti na „katastrofalne posledice približavanja Moskvi“, saopštio je SVR.
Američki "pokrovitelji" su već dali komandu opozicionim snagama u Gruziji da počnu da planiraju proteste u toj zemlji, istakli su u ruskoj agenciji.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
Preporučujemo

ORBAN ODGOVORIO BORELjU: Birokratske besmislice Brisela nisu donele mir u Ukrajini
05. 07. 2024. u 21:31

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)