ORBAN ZAMOLIO ERDOGANA: Ako se "prijatelji mira" ujedine, možemo rešiti ovo

PREMIJER Mađarske Viktor Orban saopštio je da je zamolio predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana da podrži njegovu mirovnu inicijativu i da udruže napore za rešavanje sukoba u Ukrajini.

ОРБАН ЗАМОЛИО ЕРДОГАНА: Ако се пријатељи мира уједине, можемо решити ово

Foto: Profimedia

- Zamolio sam Erdogana da nas podrži u našoj mirovnoj misiji. Stavovi zaraćenih strana i dalje su daleki. Ali ako se 'prijatelji mira' ujedine, zajedničkim naporima možemo da napravimo sledeći korak ka miru - rekao je Orban nakon razgovora sa turskim predsednikom na marginama samita NATO-a u Vašingtonu.

Takođe je istakao da je Erdogan jedini državnik koji ima uspešno iskustvo posredovanja u sukobu u Ukrajini pri sklapanju „sporazuma o žitu“.

Orban je poručio da će se na samitu u Vašingtonu zalagati za to da NATO ostane odbrambeni savez, što je i bila prvobitna zamisao prilikom formiranja Alijanse pre 75 godina.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: UNIŠTEN IZRAELSKI TRANSPORTER U GAZI - Hamas objavio fotografiju na svom telegram kanalu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa