UKRAJINA HTELA DVA, PA DOBILA JEDAN: Švedska donela radikalnu odluku po Kijev
ŠVEDSKA, u dogovoru sa Kijevom, neće isporučivati lovce JAS 39 Gripen Ukrajini dok je na snazi program snabdevanja F-16. To je izjavio ministar spoljnih poslova zemlje Tobijas Bilstrem.

Foto: Profimedia
- Ova odluka je doneta jer je Ukrajina došla do zaključka da je upotreba dva vazdušna borbena sistema istovremeno - i F-16 i „gripen“ - bila previše - rekao je on u intervjuu za radio-kompaniju Glas Amerike.
Prema rečima ministra, doneta odluka ne znači da Švedska u budućnosti neće biti spremna da snabdeva Ukrajinu svojim lovcima „gripen“, „kada se završe programi snabdevanja F-16“, prenela je agencija TASS.
BONUS VIDEO: GLUMILA JE FENOMENALNO, A I PEVALA - Olivera Marković napustila nas je na današnji dan pre 13 godina
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)