OGLASIO SE OTAC ATENTATORA NA TRAMPA: Vidno potresen nakon događaja (VIDEO)
TOMAS Kruks (20), likvidirani atentator koji je juče pokušao da ubije bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa, bio je registrovan kao glasač Republikanske partije, ali je novac donirao njihovim političkim rivalima.
Foto: Printskrin/Profimedia
CNN prenosi da je utvrđeno pregledom biračkog spiska iz Betel Parka u Pensilvaniji gde je Kruks živeo.
Predsednički izbori zakazani za novembar ove godine, na kojima bi Trampu trebalo da bude protivnik demokratski šef Bele kuće Džo Bajden, trebalo je da budu prvi na kojima bi Kruks glasao.
Prema podacima Federalne izborne komisije Kruks je u januaru 2021. uplatio 15 dolara komitetu za političku akciju povezanom sa Demokratskom partijom.
Američka televizija je sinoć stupila u kontakt sa Metjuom Kruksom, ocem Tomasa, kojeg su nakon što je otvorio vatru iz automatske puške po Trampovom mitingu ubili snajperisti Tajne službe.
Stariji Kruks je za CNN kazao da pokušava da shvati "šta se dođavola dešava" i da će, pre nego što bude rekao išta o sinu, "prvo razgovorati sa policajcima".
(Kurir/CNN)
BONUS VIDEO: EKSPLOZIJA NA ITALIJANSKOM OSTRVU - Uzbuna! Proradio vulkan Stromboli
Preporučujemo
HITNO SE OGLASIO SE ZELENSKI: Imao šta da kaže o atentatu na Donalda Trampa
14. 07. 2024. u 09:03
UDARNA PORUKA VUČIĆA NAKON ATENTATA NA TRAMPA: Ovo je čisti akt mržnje
14. 07. 2024. u 09:03
TRAMP NIJE BIO JEDINI: Ovo su predsednici Amerike koji su preživeli atentat
14. 07. 2024. u 08:42
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)