NAJNOVIJA ODLUKA SAVETA EU: Tiče se Irana - važiće narednih godinu dana
SAVET EU produžio je danas do 27. jula 2025. godine restriktivne mere Iranu, kojeg optužuje za vojnu podršku Rusiji u ratu u Ukrajini i podršku oružanim grupama i subjektima na Bliskom istoku i u regionu Crvenog mora.

Foto AP
Kako se navodi u saopštenju Saveta EU, postojeće restriktivne mere i dalje će se revidirati svake godine.
Sankcije koje je EU uvela Iranu trenutno se primenjuju na 12 osoba i devet subjekata.
One podrazumevaju zamrzavanje imovine, zabranu putovanja u EU, kao i zabranu davanja sredstava ili ekonomskih resursa, direktno ili indirektno, fizičkim i pravnim licima koja su predmet sankcija ili u njihovu korist.
BONUS VIDEO: SNIMAK BOMBARDOVANjA: Rusko ministarstvo odbrane objavilo je video bombe FAB - 3000
Preporučujemo

VELIKI PREOKRET U NAJBRUTALNIJEM RATU: Uz pomoć Putina pao glavni grad, Rusija dobija vojnu bazu od neprocenjivog značaja?
DOGODIO se preokret u najbrutalnijem ratu i to zahvaljujući Vladimiru Putinu, predsedniku Rusije. Naime, sudanske oružane snage zauzele su Kartum izbacivši iz delova sudanskog glavnog grada pobunjenike iz Snaga za brzu podršku. Reč je o važnoj prekretnici u sukobu koji tu afričku zemlju pustoši već dve godine.
31. 03. 2025. u 08:39

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)