BAJDEN O NASTAVKU IZBORNE TRKE: Preispitao bih odluku o učešću na izborima u slučaju zdravstvenog problema
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden izjavio je da bi preispitao odluku o češću u trci za reizbor na predstojećim predsedničkim izborima u SAD, ako bi mu lekari rekli da ima zdravstvenih problema.

Foto: PAP Photo/Susan Walsh
Bajden je u intervjuu za BET Njuz, na pitanje šta bi ga nateralo da preispita odluku o učešću u kampanji za reizbor, rekao da bi to bio medicinski problem.
-Kada bih imao neki zdravstveni problem. Kada bi došli doktori i rekli mi - imaš taj problem, imaš ovaj problem, rekao je Bajden, prenosi Politiko.
Bajden je prethodno, nakon debate s Trampom na CNN-u, a pre atentata na Trampa u subotu, rekao da ga "samo svemogući Gospod" može naterati da odustane od izborne trke, dok je prošle nedelje rekao da će se povući ako mu pomoćnici pokažu dokaz da ne može da pobedi na izborima zakazanim za 5. novembar.
U februaru je lekar Bele kuće Kevin O'Konor, nakon što je pregledao Bajdena, rekao da je reč o "zdravom, aktivnom i robustnom 81-godišnjem muškarcu koji je i dalje sposoban da uspešno obavlja dužnost predsednika".
Iz Bele kuće je saopšteno da je taj pregled uključivao i procenu neurološkog stanja Bajdena.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
Preporučujemo

KOLIKO JOŠ MOGU DA LAŽU? Zaharova o tvrdnjama da Iran stoji iza napada na Trampa
17. 07. 2024. u 20:03

ISPEKLI KOLAČ U KOLIMA? NEMOGUĆE! Čuvari nacionalnog parka napravili su eksperiment
13. 07. 2024. u 00:39

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)