IZRAEL NAPAO HUTE: Avioni IDF gađali važnu luku, jemenski Ansar Alah preti osvetom (VIDEO)
NAPAD izraelskih vazduhoplovnih snaga na luku Al Hudejda u Jemenu imao je za cilj da spreči Huti da uveze iransko oružje, kao i da nanese finansijsku štetu grupi koju podržava Iran.
Foto: EPA
Prema izraelskoj vojsci, luka u gradu koji kontrolišu Huti se više puta koristi za dopremanje oružja iz Irana, te je stoga Izrael vidi kao legitimni vojni cilj.
Vazdušni napad, koji je izveo samo Izrael, gađao je skladišta goriva, kao i druge objekte u luci.
Prema izvorima iz IDF u napadu su učestvovali lovci-bombarderi F-15E i F-35I Adir,a napadnuta meta udaljena je 1.700 km pa su avioni dopunjavani gorivom u vazduhu.
Udar dolazi kao odgovor na više od 220 dronova, krstarećih projektila i balističkih projektila koje su Huti lansirali na Izrael u poslednjih devet meseci rata.
HUTI PRETE OSVETOM
Izraelski napadi na jemenski lučki grad al-Hudajdu koji drže Huti naići će na "eskalaciju", kaže zvaničnik pobunjeničkog pokreta koji podržava Iran, upozoravajući da će Izrael "platiti cenu".
-Cionistički entitet će platiti cenu za gađanje civilnih objekata, a mi ćemo naići na eskalaciju sa eskalacijom, rekao je član politbiroa Huti Mohamed al Buhaiti u objavi na društvenim mrežama.
timesofisrael.com
BONUS VIDEO - TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
Preporučujemo
NOVI ŠEF BRITANSKE DIPLOMATIJE LAMI: Želi balansiran pristup bliskoistočnom ratu
06. 07. 2024. u 22:13
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)