"KANDIDOVAĆU SE": Šolc o izborima za kancelara
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc izjavio je danas da namerava da ponovo bude kandidat Socijaldemokratske partije (SDP) za predsednika vlade na saveznim izborima 2025. godine.
Foto: Tanjug
- Svi smo odlučni da zajedno izađemo na sledeće savezne izbore i pobedimo. Kao kancelar, kandidovaću se da ponovo budem kancelar - rekao je Šolc na tradicionalnoj letnjoj konferenciji za novinare u Berlinu, odgovarajući na pitanje o lošim anketama SPD-a, preneo je portal Cajt.
Na pitanje da li želi da sledi primer američkog predsednika Džozefa Bajdena, koji je najavio da se neće ponovo kandidovati za predsednika, Šolc je rekao da neće i da će se ponovo kandidovati.
- Hvala vam na izuzetno lepom i prijateljskom pitanju - rekao je Šolc naglašeno.
Povodom predsedničkih izbora u SAD, na kojima će demokrate najverovatnije predvoditi potpredsednica Kamala Haris umesto aktuelnog predsednika Džozefa Bajdena, Šolc je rekao da misli da je "veoma moguće" da Haris pobedi na izborima.
- Ona je iskusan i kompetentan političar. Zna šta želi i šta može da uradi - rekao je Šolc.
Nemački kancelar je poručio da će, bez obzira na ishod izbora, savezna vlada nastaviti da stremi transatlantskoj saradnji, kao što je to decenijama bio slučaj i da veruje u budućnost američko-evropskih odnosa.
Naredni savezni izbori zakazani su za 28. septembar 2025. godine.
BONUS VIDEO: RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"SLABO OBRAZOVANA MINISTARKA" Zaharova o Analeni Berbok: Daje monstruozno glupe izjave
24. 07. 2024. u 12:34
JAPAN IZRAZIO PROTEST RUSIJI ZBOG SANKCIJA: "Odluka Moskve apsolutno neprihvatljiva"
24. 07. 2024. u 09:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"TRAMP JE U PRAVU, ŠVERCOVALI SMO SE": Kolinda o napetostima između Rusije i NATO-a: "Bojim se eskalacije!"
JOŠ jedan neidentifikovani dron juče je ušao je u vazdušni prostor Litvanije - treći dan zaredom. Glavni sekretar NATO-a Mark Rute, tokom poseta vežbi civilne odbrane u Švedskoj, poručio je da je Savez spreman da odgovori na svaku pretnju.
22. 05. 2026. u 08:40
Komentari (0)