''BIO JE TO POLITIČKI UDAR'': Američki milijarder nemilosrdno udario po demokratama i Bajdenu, podržao ga i Mask
AMERIČKI milijarder Dejvid Saks ocenio je danas da je odustajanje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Džozefa Bajdena "pravi državni udar" koji je izvela Demokratska stranka.

Foto: PAP Photo/Susan Walsh
Demokratski propagandisti više od tri godine govore o lažnom državnom udaru, pa sada mahnito poriču da se dogodio pravi državni udar. Novoizabrani predsednik Bajden nije bio u opasnosti da bude smenjen 6. januara 2021, ali je zapravo smenjen kao kandidat Demokratske stranke 21. jula 2024, uprkos njegovom stalnom insistiranju da ne želi da ide. Ovo nije bila dobrovoljna abdikacija, bio je to politički udar, sa (američkom kongresmenkom i bivšom predsedavajućom Predstavničkog doma) Nensi Pelosi kao okidače - naveo je Saks na platformi Iks.
Njegovu objavu podržao je i vlasnik platforme Ilon Mask.
Ranije je En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore, javio da je Pelosi odigrala ključnu ulogu u Bajdenovom odbijanju da učestvuje na predsedničkim izborima u novembru.
Bajden je 21. jula saopštio da odustaje od kandidature i podržao je potpredsednicu Kamalu Haris kao kandidata demokrata.
BONUS VIDEO: DžO BAJDEN I URSULA FON DER LAJEN NA KONFERENCIJI O METANU
Preporučujemo

NEOČEKIVANI POTEZ BAJDENA: Mnoge iznenadilo ono što je američki predsednik uradio
23. 07. 2024. u 08:06

VELIKI PREOKRET U NAJBRUTALNIJEM RATU: Uz pomoć Putina pao glavni grad, Rusija dobija vojnu bazu od neprocenjivog značaja?
DOGODIO se preokret u najbrutalnijem ratu i to zahvaljujući Vladimiru Putinu, predsedniku Rusije. Naime, sudanske oružane snage zauzele su Kartum izbacivši iz delova sudanskog glavnog grada pobunjenike iz Snaga za brzu podršku. Reč je o važnoj prekretnici u sukobu koji tu afričku zemlju pustoši već dve godine.
31. 03. 2025. u 08:39

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)