LUKAŠENKO OTIŠAO KOD PUTINA: U planu razgovori o važnim temama daleko od očiju javnosti
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko otputovao je danas u radnu posetu Rusiji, gde će se sastati sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom.
Foto: Tanjug/AP photo
- Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko otišao je u radnu posetu Rusiji na sastanak sa Vladimirom Putinom, koji je nedavno najavljen - preneo je telegram kanal blizak administraciji beloruskog predsednika.
Napominje se da će pregovori biti vođeni "u različitim formatima, ali uglavnom u zatvorenom".
Kako je prenela državna agencija Belta, predsednici će tokom sastanka razgovarati o "aktualnim pitanjima razvoja belorusko-ruskih odnosa, unapređenju sindikalnih projekata, pitanjima regionalne bezbednosti i međunarodnoj agendi".
Lukašenko je ranije rekao da sa Putinom želi da razgovara o daljim koracima u Ukrajini.
Govoreći o potrebi dijaloga za rešavanje sukoba, predsednik Belorusije je rekao da u Ukrajini "ima dovoljno normalnih ljudi, posebno među vojskom".
- Rusi su spremni da sednu za pregovarački sto i da se dogovore, a sada se bore do poslednjeg Ukrajinca. To je sramota, ali treba da razgovaramo - naglasio je beloruski predsednik.
(RT Balakan)
BONUS VIDEO: MESEC IZNAD POSEJDONOVOG HRAMA: Pogledajte prizor koji ostavlja bez daha
Preporučujemo
ALARM NA GRANICI SA UKRAJINOM: Lukašenko hitno rasporedio graničare i raketne sisteme
02. 07. 2024. u 19:23
MIR VEĆ U MARTU, UKRAJINA IDE NA IZBORE I REFERENDUM? Rojters ekskluzivno objavio detalje mirovnog sporazuma, ali jedna stvar koči sve
AMERIČKI i ukrajinski pregovarači razgovarali su o ambicioznom cilju da Rusija i Ukrajina postignu mirovni sporazum do marta, iako je taj rok verovatno nerealan zbog nedostatka dogovora o ključnom pitanju teritorije, prema rečima tri izvora upoznata sa razgovorima, ekskluzivno je objavio Rojters.
06. 02. 2026. u 22:55
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)