AMERIKA SPREMNA ZA DIJALOG S RUSIJOM: Ovo je crvena linija za Vašington

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

25. 07. 2024. u 21:30

SJEDINjENE Države su spremne da sa Rusijom razmotre problematiku kontrole naoružanja, rekla je pomoćnik američkog državnog sekretara Melori Stjuart, komentarišući planove za razmeštanje američkih raketa u Nemačkoj 2026. godine.

АМЕРИКА СПРЕМНА ЗА ДИЈАЛОГ С РУСИЈОМ: Ово је црвена линија за Вашингтон

Tanjug

-Što se nas tiče, naš stav kao vlade SAD ogleda se u tome da smo otvoreni za dijalog o smanjenju rizika i o kontroli naoružanja kako sa Kinom, tako i sa Rusijom, navela je Strujart tokom tematske diskusije u jednom analitičkom centru.

Ona je, međutim, dodala da SAD nemaju nameru da odustanu od podrške Ukrajini zarad obnavljanja dijaloga sa Rusijom o kontroli naoružanja.

Ona je iznela tvrdnju da je Moskva navodno tražila od Vašingtona da obustavi podršku Kijevu ako žele da se obnovi dijalog sa Rusijom o naoružanju i smanjenju strateških rizika.

-Oni kažu da moramo da se složimo sa nekim zahtevima, na primer da odustanemo od podrške Ukrajini, to nećemo raditi, rekla je Stjuart.

Podsetimo, Pentagon je saopštio da će SAD 2026. Godine početi sa raspoređivanjem udarnih sistema velikog dometa u Nemalkoj koji prevazilaze postojeće sisteme u Evropi.

Radi se o raketama SM-6, „tomahavk“ i hiperzvučnom oružju.

Rusija će vojnim putem odgovoriti na raspoređivanje dalekometnih američkih raketa u Nemačkoj, upozorio je zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.

(sputnikportal.rs)

BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (1)

DONČIĆ BAŠ VOLI ZVEZDU... Luka kupuje evropski klub, a cilj je samo jedan - da učestvuje u NBA Evropa!