„RUSI SU POBEDILI HITLERA, NAPOLEONA": Tramp objasnio Zelenskom zašto mora da se okonča sukob
KANDIDAT republikanaca za predsedničke izbore Donald Tramp govorio je za Foksu njuz u o nedavnom razgovoru sa Vladimirom Zelenskim kojem je poručio da neophodno da se okonča ukrajinski sukob, podsetivši ga kakve su bile sudbine Hitlera i Napoleona u ratovima sa Rusijom.

Tanjug
-Kao što znate, pozvao me je Zelenski. I imali smo dobar razgovor. Rekao sam da se taj sukob mora okončati. To je vojna mašina. Pred vama je vojna mašina. Pobedili su Hitlera, Napoleona. Oni ratuju. Ofanziva ukrajinske vojske nije se realizovala. Koliko znam, postavili su milion mina i imali su hiljade tenkova. Govorim o Rusima, rekao je Tramp.
Prema njegovim rečima, trebalo je sprečiti taj sukob, ali aktuelni američki predsednik to nije učinio.
Tramp je 19. jula razgovarao telefonom sa Vladimirom Zelenskim. Kasnije, on je opisao razgovor kao „veoma dobar“.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)