TOPLOTNI TALAS GASI SVE: Vlada ove zemlje primorana da zatvori kancelarije i banke, a potrošnja struje raste
TOPLOTNI talas koji je zahvatio Iran primorao je vlasti da smanje radno vreme u raznim objektima u subotu i narede svim vladinim i komercijalnim institucijama da se zatvore u nedelju.
Foto Pixabay free images
Temperatura se kretala od 37 do 42 stepena u glavnom gradu Teheranu u subotu, prema izveštajima lokalnih meteorologa.
Državna novinska agencija IRNA saopštila je da će se banke, kancelarije i javne institucije širom zemlje zatvoriti u nedelju kako bi sačuvale zdravlje ljudi i smanjile potrošnju električne energije, zbog ekstremnih temperatura i da ovo neće važiti samo hitne službe i medicinske institucije.
Vlasti su takođe smanjile radno vreme u subotu u mnogim provincijama zbog velike vrućine, prenela je IRNA, dodajući da su u Teheranu od petka registrovane visoke temperature, preko 40 stepeni.
Iranski mediji upozorili su ljude da ostanu u kući do 17 sati po lokalnom vremenu.
Vlasti su takođe saopštile da je potrošnja električne energije u utorak dostigla rekordne nivoe od 78.106 megavata.
Nournevs, blizak iranskom Vrhovnom savetu za nacionalnu bezbednost, izvestio je u sredu da iranska temperatura raste dvostruko brže od globalne temperature koja je porasla za više od jednog stepena u poređenju sa dugoročnim prosekom.
U međuvremenu, Iran je postao topliji za 2 stepena u poslednjih 50 godina, navodi agencija.
(AP Njuz)
BONUS VIDEO:
SENA DAN POSLE: Pogledajte Pariz sa reke nakon spektakularnog otvaranja OI
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)