RAKETA HEZBOLAHA POGODILA FUDBALSKI TEREN U IZRAELU: Najmanje 11 teško povređeno, većinom deca
NAJMANjE 11 osoba je ranjeno u raketnom udaru Hezbolaha na fudbalski teren u gradu Majdal Šams u Izraelu, saopštile su izraelske vlasti.

Tanjug
Većina žrtava u Majdal Šamsu su deca, pošto je raketa pala na fudbalski teren u tom gradu, navodi Tajms of Izrael.
Kako je saopštila Hitna pomoć Magen David Adom, devet žrtava, starosti od deset do dvadeset godina je u kritičnom stanju, a još šest je teško ranjeno.
Militantni pokret Hezbolah koji deluje u Libanu preuzeo je odgovornost za raketni napad u kojem su ranjeni brojni civili u Majdal Šamsu na Golanskoj visoravni.
U saopštenju, ova organizacija je navela da je ispalila desetine raketa na vojnu bazu na Golanskoj visoravni.
Ranije danas iz Libana je ispaljeno oko 30 raketa na sever Izraela, saopštila je izraelska vojska.
Većinu raketa uništila je protivvazdušna odbrana, a povređenih nije bilo, navodi se u saopštenju.
Vojska je saopštila da je oko pola sata kasnije ispaljeno još 10 raketa na područje Neve Ativ, koje su sve pogodile otvorene površine.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora
Preporučujemo

UZBUNA U IZRAELU: IDF - Oko 45 raketa ispaljeno iz Libana na severni deo zemlje
20. 07. 2024. u 19:45

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

BILI KAO BRAĆA TRIDESET GODINA: Dejo pocepao sliku s njim - nekadašnji reprezentativac otkrio razloge svađe
LEGENDARNI fudbaler Dejan Savićević pre nekoliko godina pocepao je fotografiju sa nekadašnjim saigračem i velikim prijateljem Brankom Brnovićem.
11. 05. 2025. u 10:29
Komentari (0)