VATRA GORI VEĆ DESETI DAN: Vatrogascima posao otežavaju mine, situacija neizvesna
POŽAR na planini Orvilos, koji je izbio 18. jula, gori već deseti dan, a zahvatio je nisko rastinje, dok je pristup zabranjen zbog mina.
Foto: AP
U požaru na planini koja se nalazi na granici između Grčke i Bugarske izgorelo je, prema proceni, više od 11.000 hektara šume, preneo je ERT.
Vatrogasne snage deluju iz Bugarske, dok poslednja tri dana deluju i kopnene snage iz Grčke.
Vojska je zabranila vatrogascima ulazak u to područje zbog prisustva nagaznih mina.
To znači da vatrogasna jedinica ne može da se približi požaru radi hitnog gašenja, što situaciju dodatno komplikuje.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: TURSKA VOJNA VEŽBA: U znak sećanja na 50 godišnjicu turske vojne operacije
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)