NAPAD NA PIJACU U REGIONU HERSONA: Povređeno osam osoba, nema poginulih
OSMORO ljudi povređeno je danas u ukrajinskom granatiranju pijace u gradu Oleški u regionu Hersona, objavio je guverner Volodimir Saldo na svom Telegram kanalu.
Foto Tanjug/AP
Ranjene osobe su zadobile povrede različitog stepena i prebačene su u bolnicu, prenela je agencija RIA Novosti.
U napadu na pijacu nije bilo poginulih.
Region Hersona postao je ruski nakon referenduma u septembru 2022. kada se 87,05 odsto izašlih izjasnilo za priključenje Rusiji, podsetila je RIA dodajući da Kijev ne priznaje legitimitet ovog regiona i nastavlja da ga granatira.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
RUSKI LOVCI U AKCIJI: Su-25 raketama vazduh zemlja pogađaju ukrajinske ciljeve
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)