PANIKA I DALJE VLADA U SAD: Strahuje se da bi situacija sa atentatom na Trampa mogla da se ponovi
AGENTI Tajne službe SAD strahuju da bi se mogla ponoviti situacija sa atentatom na republikanskog predsedničkog kandidata Donalda Trampa, izjavio je senator Džoz Holi, koji predstavlja američku državu Misuri.
Foto: Tanjug/AP Photo/ Gene J. Puskar
- Iskreno, oni se veoma plaše da će se to ponoviti. Ne možemo da dozvolimo da se to ponovi - rekao je Holi za "Foks njuz".
Prema njegovim rečima, glavni uzrok problema je to što rukovodstvo Tajne službe ne preduzima ništa kako bi "uklonilo trulež".
Holi je istakao da je glavni agent koji je zadužen za osiguravanje bezbednosti ostaje na poslu, a radi se o osobi koja je neiskusna i nekompetentna, te koja nije osigurala adekvatne mere bezbednosti i čak nije proveravala ni lične karte ljudi. On je napomenuo da niko od agenata koji su obezbeđivali miting nema iskustva u tome, jer nikad nisu tako nešto radili, preneo je TASS.
Atentat na Trampa dogodio se tokom mitinga u Pensilvaniji 13. jula. Napadač Tomas Metju Kruks (20) ispalio je metak koji je okrznuo Trampovo uvo. Kruks je ubijen nakon atentata.
(Srna)
BONUS VIDEO: AUSTRALIJSKA VOJNA VEŽBA: Preko 140 aviona učestvuje
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)