"SAMO ISKUSTVO NIJE DOVOLJNO" Oglasio se Putin o situaciji u Kurskoj oblasti
SITUACIJA u Kurskoj oblasti u koju već treći dan pokušavaju da prodru Oružane snage Ukrajine zahteva hrabrost i pribranost lokalnih vlasti koje rešavaju vanredne i teške zadatke i pomažu meštanima, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na sastanku sa vršiocem dužnosti gubernatora ove oblasti Aleksejem Smirnovim.

Foto: Profimedia
- Samo iskustvo nije dovoljno - ocenio je ruski predsednik i predložio da se radi neposredno sa ugroženim ljudima i da se direktno dođe do svih porodica kojima je pomoć potrebna.
- Meni je situacija poznata, ali bih želeo da od vas čujem ocenu kao i detalje o organizaciji rada štaba i koordinaciji aktivnosti različitih državnih organa - rekao je Putin na početku sastanka.
Ukrajinska vojska gađa civilno stanovništvo i vozila kao i automobile hitne pomoći koja prevoze ranjene građane iz pograničnih regiona, naveo je Aleksej Smirnov.
Prema njegovim rečima, praktično svi regioni Ruske Federacije su pomogli pri evakuaciji stanovnika Kurske oblasti.
Takođe, konstantnu podršku regionu pruža premijer Rusije Mihail Mišustin, predsednička administracija i Ministarstvo odbrane, naveo je Smirnov.
Regionalni operativni štab počeo je sa radom odmah nakon što je ukrajinska vojska napala položaje na državnoj granici i od tada radi neprekidno, rekao je Smirnov i potvrdio da lično koordiniše njegovim radom.
(rt.rs)
Preporučujemo


RAT U UKRAJINI: PVO iznad Kurske oblasti oborila dva ukrajinska drona; Putin potpisao novi zakon
08. 08. 2024. u 07:12 >> 23:41

PUTIN ČESTITAO ŽELEZNIČARIMA: Zahvaljujući vama Rusija će biti još moćnija
04. 08. 2024. u 17:27

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)