"PUŠENJE JE OPASNO, ALI HAMAS JE JOŠ OPASNIJI": IDF bacao cigarete iz aviona u Kan Junisu
IZRAELSKE odbrambene snage (IDF) bacale su iz aviona pakete cigareta sa porukama koje upozoravaju lokalne stanovnike u obalskom području Kan Junisa u Pojasu Gaze na opasnosti od Hamasa, upoređujući ih sa opasnostima od cigareta, javio je izraelski N12.
Foto Tanjug/AP
IDF je i ranije bacao letke sa zahtevom da se stanovništvo evakuiše iz sa tog područja zbog bezbednosti, a na pojedinim listićima su nuđene nagrade za informacije o vođama Hamasa.
Međutim, flajeri koje je IDF bacio u četvrtak nisu tražili od Palestinaca da se evakuišu ili da daju informacije, već su stanovnici dobili pakete cigareta, prenosi Džeruzalem post.
Na paketima je pisalo "Pušenje je opasno, ali Hamas je još opasniji" i "Hamas pali Gazu".
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
RUSKA SEVERNA FLOTA: Pogledajte vežbe protivpodmorničkog ratovanja u Barencovom moru
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)