POZNAT DATUM KLJUČNOG SUSRETA: Predsednik Palestine stiže kod Putina
PREDSEDNIK Palestinske samouprave Mahmud Abas posetiće Moskvu od 12. do 14. avgusta, a očekuje se da će se sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom 13. avgusta, rekao je palestinski ambasador u Moskvi Abdelhafiz Nofal za RIA Novosti.
Foto: EPA
Prethodno je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo da će predsednik Palestinske samouprave Mahmud Abas uskoro posetiti Moskvu.
- Mahmud Abas će u bliskoj budućnosti posetiće Moskvu, razgovaraće se o razvijanju koordinisanih pristupa rešavanju situacije na Bliskom istoku - rekao je zamenik ministra spoljnih poslova RF Mihail Bogdanov.
Dodao je da će ovo biti veoma važan razgovor i zajednička analiza onoga što se dešava kako bi na Bliskom istoku zavladao mir i bezbednost na pravičnoj osnovi u skladu sa odlukama međunarodne zajednice.
Abas, čije putovanje se odvija u jeku sukoba na Bliskom istoku, pohvalio je ulogu Moskve u pokušajima da se reši palestinsko-izraelski sukob i postigne međupalestinsko pomirenje.
- Visoko cenimo ulogu Rusije u kvartetu međunarodnih posrednika i u Savetu bezbednosti UN, kao i njenu poziciju i podršku postizanju mira u skladu sa međunarodnim pravnim okvirom. Takođe visoko cenimo doprinos Rusije međupalestinskom dijalogu i zbližavanju pozicija palestinskih frakcija - rekao je Abas.
(RIA Novosti)
BONUS VIDEO: RUSKA SEVERNA FLOTA: Pogledajte vežbe protivpodmorničkog ratovanja u Barencovom moru
Preporučujemo
"NEMA VREMENA ZA GUBLjENjE": Italija podržava inicijativu o prekidu vatre u Gazi
09. 08. 2024. u 15:43
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)