PRVI SLEPI BRITANSKI AMBASADOR: Velika Britanija imenovala zvaničnika koji će služiti u Sloveniji
VIKTORIJA Harison imenovana je za sledećeg ambasadora Velike Britanije u Sloveniji, kao prvi slepi ambasador te zemlje.

Foto: Printscreen Facebook
Harison će biti prvi ambasador u pratnji psa vodiča, zlatnog retrivera po imenu Oto, prenosi Slovenija tajms.

Foto: Printscreen Facebook
Rođena u Damfrisu u Škotskoj, Harison se pridružila diplomatskoj službi Ujedinjenog Kraljevstva 1997. godine.
Nakon imenovanja, Harison je rekla da joj je čast da predstavlja Veliku Britaniju kao sledeći ambasador u Sloveniji, zamenivši na tom mestu Tifani Sadler.
- Proteklih godinu dana učim slovenački i sve više učim o Sloveniji. Radujem se što ću ovde živeti i raditi, u pratnji svog psa vodiča Ota - rekla je ona.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
SVETSKO PRVENSTVO U SURFOVANjU: Pogledajte kako psi i njihovi vlasnici surfuju na takmičenju
Preporučujemo

RUSKI ŠPIJUNI: Agent SVR nas je posetio tokom boravka u zatvoru u Sloveniji
06. 08. 2024. u 20:45

U LjUBLjANSKOJ BOTANIČKOJ BAŠTI: Raste drveće koje je preživelo Hirošimu
06. 08. 2024. u 22:45

SNAŽAN VETAR OBARAO STABLA I DALEKOVODE: Jako nevreme u regionu, leteli i krovovi (FOTO)
03. 08. 2024. u 09:04

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

POSTOJI DRUGI SNIMAK Koji je uzrok ponašanja devojke stradale u Budvi? Psiholog objašnjava: "Ekstremni strah i fokus da se pobegne"
"ZA TEZU da je beg iz situacije opasne sa suženom svešću više goovri o tome da se radi o ekstremnogm strahu koji može da se protumači kao panika. Ako nije dolazila u takve situacije ne možemo znati da li je sklona tome ako ne zna da li ima napad panike."
30. 05. 2025. u 13:33 >> 13:33
Komentari (0)