BIVŠI ŠEF NEMAČKIH OBAVEŠTAJACA ZA "VELT" TVRDI: Napad na "Severni tok" nije mogao bez dogovora na vrhu
VLADIMIR Zelenski i predsednik Poljske Andžej Duda verovatno su se dogovorili da dignu u vazduh gasovode "Severni tok", pošto ovaj "teroristički akt" nije mogao da bude izveden u okviru privatne inicijative, ocenio je bivši šef nemačke Federalne obaveštajne službe August Haning za "Velt".

Foto AP
Haning je na toj poziciji bio u periodu od 1998. do 2005. godine.
-Kako je postalo jasno iz rezultata istrage, delovao je ukrajinski tim. Međutim, (napad) je mogao biti moguć samo uz podršku 'sa zemlje'. A sudeći po mapi, poljske obaveštajne službe su se očigledno uključile u ovo. Osim toga, mislim da je mogao postojati dogovor između rukovodstva Ukrajine i Poljske, rekao je bivši šef nemačke obaveštajne službe.
Ipak, on je naglasio da smatra da su sam napad organizovali Ukrajinci, ali uz značajnu podršku Poljaka.

Ilustracija V. N.
-Takve odluke se donose na najvišem političkom nivou, mislim da je postojao dogovor između predsednika Zelenskog i predsednika Dude, rekao je Haning.
Prema njegovim rečima, to što je Poljska odbila da učestvuje u istrazi i uspešan beg jednog od osumnjičenih iz te zemlje takođe ukazuje na umešanost poljskih vlasti u napad na gasovod.
-Ovo definitivno nije bila privatna inicijativa instruktora ronjenja. Poljski i ukrajinski vojni (odseci) su odigrali veliku ulogu, zaključio je Haning.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSI NA POZICIJI: Vidjeni tenkovi u Kurskoj oblasti

VELIKI PREOKRET U NAJBRUTALNIJEM RATU: Uz pomoć Putina pao glavni grad, Rusija dobija vojnu bazu od neprocenjivog značaja?
DOGODIO se preokret u najbrutalnijem ratu i to zahvaljujući Vladimiru Putinu, predsedniku Rusije. Naime, sudanske oružane snage zauzele su Kartum izbacivši iz delova sudanskog glavnog grada pobunjenike iz Snaga za brzu podršku. Reč je o važnoj prekretnici u sukobu koji tu afričku zemlju pustoši već dve godine.
31. 03. 2025. u 08:39

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)