NATO GRADI VOJNI GRAD U RUMUNIJI: Baza za osmatranje Crnog mora će se povećati četiri puta
15. 08. 2024. u 22:54
POVRŠINA baze NATO "Mihail Kogelničanu" u Rumuniji će se učetvorostručiti nakon radova na modernizaciji, pišu francuski mediji, pozivajući se na rumunsku vojsku.
Povezane vesti
"MOSKVA SE NADA DA ĆE GRENLAND BITI LEDENI BREG KOJI ĆE POTOPITI NATO" Rasmusen: To bi bio kraj svetskog poretka kakvog poznajemo
BIVŠI generalni sekretar NATO-a, Anders Fog Rasmusen, oštro je kritikovao izjave američkog predsednika Donalda Trampa o preuzimanju Grenlanda, upozorivši da bi to bio “kraj svetskog poretka kakvog poznajemo“, ako bi SAD silom zauzele to ostrvo.
18. 01. 2026. u 13:56
PUTINOV SPECIJALAC ZABRINUT ZA KAJU KALAS Dmitrijev: „Možda ne bi trebalo da pije pre nego što piše objave na društvenim mrežama"
ŠEF Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev poručio je visokoj predstavnici Evropske unije za spoljnu politiku Kaji Kalas da „možda ne bi trebalo da pije pre nego što piše objave na društvenoj mreži Iks“.
18. 01. 2026. u 09:25
NATO VEŽBA KOLEKTIVNU ODBRANU OD RUSA: U Rumuniji održana vojna vežba tokom koje je simulirano aktiviranje Člana 5
U RUMUNIJI je održana vojna vežba Dacian Fall 25 (Dačanska jesen) tokom koje je simulirano aktiviranje Člana 5 NATO ugovora i napad Rusije na neku od članica Alijanse, prenose danas rumunski mediji.
13. 11. 2025. u 22:27
Najnovije iz rubrike
NATO TVRDI: Rute nije Trampu predložio nikakav kompromis oko suvereniteta Grenlanda
GENERALNI sekretar NATO Mark Rute nije predložio nikakav kompromis oko suvereniteta tokom razgovora o Grenlandu sa predsednikom SAD Donaldom Trampom u Davosu, tvrdi portparolka Alijanse Alison Hart, prenosi Rojters.
22. 01. 2026. u 09:41
PROPUST U ODGOVORNOSTI: Dupliranje železničkih nesreća u Španiji
BROJ istraženih železničkih nesreća u Španiji više se nego udvostručio od dolaska Pedra Sančeza na vlast 2018. godine. Taj podatak otvara ozbiljna pitanja o stanju bezbednosti železničke mreže i prioritetima aktuelne vlade, naročito u trenutku kada se saobraćaj širi, a broj putnika obara rekorde.
22. 01. 2026. u 09:09
ŠOK IZ DAVOSA: Tramp i NATO prave pakt o Grenlandu - zlato, rakete i minerali u igri
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da bi okvirni sporazum o Grenlandu koji je dogovorio sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom u Davosu, podrazumevao da SAD i evropski saveznici zajedno rade na američkom sistemu protivraketne odbrane "Zlatna kupola" i "prava na minerale" na Grenlandu.
22. 01. 2026. u 08:35
SPREMNA ZA UDAR NA KIMA: Južnokorejska raketa za uništavanje bunkera ima bojevu glavu 16 puta jaču od Iskandera i 35 od ATACAMS
VOJSKA Republike Koreje započela je svoje prvo operativno raspoređivanje nove taktičke balističke rakete Hjunmu-5, koja integriše najveću taktičku bojevu glavu koju je ikada nosila balistička raketa, procenjene težine od 8.000 do 9.000 kilograma.
22. 01. 2026. u 06:45
ANARHISTI VEĆ PRETE NASILJEM: Pripremaju se nasrtaji na Olimpijske igre. Oni ZOI smatraju „nepravednim i štetnim na više frontova“.
ZIMSKE olimpijske igre Milano-Kortina d'Ampeco, od 6. do 22. februara, postaju meta anarhista, protivnika, Marance i društvenih centara. Svi spremni da sa anarhističkim mrežama i ekološkim grupama objedine snage radi razaranja. Zbog čega ih Kancelarija za borbu protiv terorizma prati mesecima.
21. 01. 2026. u 23:51
Komentari (0)