OBALA SLONOVAČE ISTRAŽUJE UKRAJINSKU AMBASADU? Sumnjiče ih za podršku militantima
OBALA Slonovače navodno istražuje umešanost ukrajinske ambasade u obuku militanata i slanje delova za dronove, javili su afrički mediji.
Foto: Depositphotos
Prema malijskom internet portalu "Bamada", vlasti zemlje navodno sprovode istragu, a reč je o učešću ukrajinske diplomatske misije u Abidžanu u "tajnoj vojnoj obuci" i snabdevanju delovima za dronove diplomatskom poštom. Portal ističe da bi, ukoliko se ta informacija potvrdi, to moglo ozbiljno da utiče na odnose dve zemlje.
Takođe, internet portal "AktuNiger" iz Nigera izvestio je da je kijevska ambasada možda angažovana na "koordinaciji obuke militanata u oblasti komunikacija", a takve akcije počinju da zabrinjavaju vlasti Obale Slonovače.
Istovremeno, kako je prenela senegalski "Senenjuz", vlasti Malija i Mauritanije istražuju informacije o obuci terorista na teritoriji Mauritanije od strane ukrajinskih instruktora.
Pored toga, prema izveštajima francuskih medija, militanti iz alijanse malijskih naoružanih separatističkih grupa CSP-DPA trenirali su u Ukrajini.
Niger je 7. avgusta najavio prekid diplomatskih odnosa sa Ukrajinom. Nekoliko dana ranije, istu izjavu dao je i Mali. Razlog je bila podrška Kijeva teroristima.
Portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je tada da je kijevski režim, ne mogavši da pobedi Rusiju na bojnom polju, odlučio da otvori "drugi front" u Africi, pomažući terorističkim grupama u afričkim državama prijateljski naklonjenim prema Moskvi.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)