NEMAČKA KONTROLA VAZDUŠNOG SAOBRAĆAJA META SAJBER NAPADA: Veruje se da su napadači proruska grupa hakera
Nemačku kompaniju za kontrolu letenja DFS napali su hakeri, verovatno proruska hakerska grupa APT28, poznata i kao Fensi Ber.

Foto Shutterstock
- Naša kancelarijska veza je hakovana i sada preduzimamo zaštitne mere- rekao je Portparol DFS-a, sa sedištem u Langenu blizu Frankfurta na Majni.
Trenutno, kompanija radi na umanjenju posledica ovog incidenta.
Takođe rečeno je da se napad dogodio prošle nedelje i da nije uticao na vazdušni saobraćaj koji funkcioniše kao i obično.
Nije poznato da li su hakeri uspeli da dođu do osetljivih podataka, a o incidentu su obaveštene i bezbednosne agencije.
Prema pisanju lokalnih medija, napad je povezan sa hakerskom grupom APT28, poznatom i kao Fanci Bear koja već nekoliko godina napada komercijalne kompanije koje se bave odbranom, energetikom i logistikom.
Postali su poznati javnosti nakon napada 2015. na Bundestag.
Zapadne vlade tvrde da iza grupe stoje ruske tajne službe.
Prošlog proleća Nemačka je pozvala svog ambasadora iz Rusije na konsultacije nakon što je Berlin optužio Moskvu da sprovodi sajber napade na odbrambene i vazduhoplovne kompanije i vladajuću stranku.
Berlin je saopštio da su napadi, koji su počeli dve godine ranije, bili usmereni na nemačku vladajuću Socijaldemokratsku partiju, kao i na kompanije u sektoru logistike, odbrane, vazduhoplovstva i IT sektora.
Prema nemačkim vlastima, APT28 je iskoristio ranjivost u Majkrosoft Outluku kako bi hakovao naloge e-pošte.
EU je 3. maja osudila zlonamernu rusku sajber kampanju protiv Nemačke i Češke, dok je NATO takođe izrazio solidarnost sa Nemačkom i Češkom u vezi sa ruskim sajber napadima.
(Evropska Pravda/Spigel)
BONUS VIDEO:
RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)