PAKLENE VRUĆINE NA ZAPADU SAD: Temperature do 49 stepeni Celzijusa, ne nazire se kraj vrelim danima

ZAPADNA obala SAD priprema se za ekstremne vrućine sa temperaturama u pustinjskim gradovima koje će verovatno dostići 49 stepeni Celzijusa, a Feniks, u Arizoni, nastaviće niz od 100 dana sa temperaturama preko 38 stepeni, rekli su meteorolozi.

ПАКЛЕНЕ ВРУЋИНЕ НА ЗАПАДУ САД: Температуре до 49 степени Целзијуса, не назире се крај врелим данима

Foto: Shutterstock


Na jugozapadu SAD u utorak je počela vrućina koja će trajati nekoliko dana, a beskućnici, stariji, deca i ljudi sa zdravstvenim problemima su u najvećem riziku od bolesti povezanih s vrućinom, saopštila je američka Nacionalna meteorološka služba.

Očekuje se da najveće vrućine prođu do vikenda, ali će u međuvremenu temperature u Kaliforniji porasti, čak i na obali Pacifika koju obično rashladi okeanski povetarac, rekao je Rič Ban, meteorolog iz Centra za predviđanje vremena.

On je dodao da se visoke temperature od preko 38 stepeni takođe očekuju u državama Vašington i Oregon, prenosi Rojters.

Ban je napomenuo da zbog visokog atmosferskog pritiska neće biti oblaka, hladnijih vetrova, pljuskova ili grmljavine, koji bi inače mogli da umanje uticaj intenzivnog sunčevog zračenja.

- Kada gledate pustinju na jugozapadu, koja je ionako sušno mesto, sva indirektna sunčeva svetlost greje zemlju - rekao je Ban.

Istovremeno, u utorak je u Feniksu zabeležen 100. dan zaredom sa temperaturama koje prelaze 38 stepeni Celzijusa.

- Očekuje se da će se niz nastaviti, a trenutno se ne nazire kraj - saopštila je meteorološka služba na mreži X, dodavši da je prethodni rekordni niz bio 76 uzastopnih dana 1993. godine.

BONUS VIDEO: DOLINA SMRTI: Turistička atrakcija zbog rekordno visokih temperatura

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

NATO SE MENJA IZ KORENA: Počinje ključni samit - tektonske promene i redefinisanje odbrane Zapada