OVE GODINE BOŽIĆ STIŽE DVA MESECA RANIJE: Venecuelanski predsednik doneo neobičnu odluku
VENECUELANSKI predsednik Nikolas Maduro izjavio je da će se Božić u toj zemlji ove godine proslaviti 1. oktobra iz, kako je naveo, zahvalnosti narodu Venecuele, prenosi Gardijan.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Septembar je i već se osećam kao da je Božić. Tako da ću ove godine, kao način odavanja počasti vama i iz zahvalnosti, odrediti da se Božić pomeri na 1. oktobar - rekao je on u jednoj emisiji.
Venecuelanska biskupska konferencija kritikovala je ovu najavu, upozorivši da se praznik "ne sme koristiti za političke ili propagandne ciljeve". Ni građani nisu oduševljeni predsednikovom najavom.
Madurova odluka nije bez presedana, budući da je od smrti bivšeg predsednika Uga Čavesa 2013. godine u nekoliko navrata pomerio božićne proslave.
Kako piše britanski list, pomeranje datuma Božića ima za cilj skretanje pažnje sa političke krize u koju je Venecuela zapala nakon izbora u julu, posle kojih su pobedu proglasili i Maduro i opozicioni kandidat Edmundo Gonzales.
Blumberg je u ponedeljak izvestio da će SAD uskoro objaviti pojedinačne sankcije protiv 15 visokih administrativnih ličnosti zbog njihovog navodnog ometanja ''održavanja slobodnih i fer predsedničkih izbora“.
Među onima za koje se očekuje da će biti meta navodno su ministar spoljnih poslova Ivan Hil, predsednica Vrhovnog suda Karislija Beatris Rodriges Rodriges i najviša članica izbornog veća Rosalba Hil Pačeko.
Očekuje se da će vojni zvaničnici odgovorni za postizborne nerede, odnosno operaciju poznatu pod imenom Tun Tun (Operacija kuc kuc), takođe biti sankcionisani.
U Venecueli je od jula ubijeno više od 20 ljudi, a više od 1.700 uhapšeno, među kojima je i Edmundo Gonzales.
BONUS VIDEO:
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
LITVANIJA NAPADNUTA, ALI NE IZ RUSIJE: Zvaničnik za krizne situacije se hitno oglasio
17. 05. 2026. u 22:29
PUTINOVA UČITELjICA GOVORILA O RUSKOM LIDERU: "Medved nema bezgranično strpljenje"
17. 05. 2026. u 21:50
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)