ALARMANTNO: Sve više mladih u Evropi uključeno u terorizam putem društvenih mreža
SVE više mladih u Evropi uključeno je u terorizam i radikalizaciju putem društvenih mreža, pokazuju najnovija istraživanja, a prema podacima Evropola tokom poslednje dve godine zabeleženo je četvorostruko povećanje broja napada i planiranih napada, objavio je NL Tajms.

Foto: Unsplash
Jedan od najmlađih osumnjičenih za terorizam je 14-godišnjak.
Razlog za tu zabrinjavajuću pojavu je internet gde deca mogu slobodno da pristupe sadržajima koji pozivaju na nasilje i napade, a državni tužioci i organi za zaštitu dece već dve godine primećuju trend porasta nasilja među mladima.
Prema podacima holandskog državnog tužilaštva, sve više maloletnika je osumnjičeno za desetine slučajeva teškog nasilja i terorizma tokom poslednje dve godine.
Holandski državni tužilac Dorijen Kardol rekao je da je broj takvih slučajeva alarmantan.
Tri koncerta američke pevačice Tejlor Svift u Beču, koja su bila planirana za početak avgusta, otkazana su zbog terorističke pretnje.
Prema austrijskim istragama, navodno je 19-godišnjak planirao da izvrši teroristički napad, a bio je član Islamske države (ID).
BONUS VIDEO: HAPŠENjE U BEOGRADU NAKON TERORISTIČKOG NAPADA
Preporučujemo


DUROV OPTUŽEN ZA TERORIZAM, PRANjE NOVCA? Odbio saradnju sa francuskim tajnim službama
24. 08. 2024. u 23:41

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)